İşbaşı eğitim programı kontenjan hakkı ile ilgili en çok merak edilen soruların başında;

İşbaşı eğitim programında kontenjan hakkım kaç kişiliktir? 

Ve İşbaşı eğitim programından yararlanma sürem ne kadardır? sorularıdır. 

Bu gün sizlerle bu soruların en net cevaplarını bularak sizi bu konuda bilgilendireceğiz.

Programa katılabilecek kişi sayısı, işbaşı eğitim programı kontenjan hakkı, programın başlama tarihi itibarıyla aşağıdaki parametrelere göre hesaplanır. Aynı il sınırları içerisinde, aynı işverene bağlı iş yerlerinde programın başladığı tarihe ait fiili çalışan sayısı üzerinden hesaplanmaktadır.

İşverenlerce katılımcıların en az yüzde ellisinin program sonunda istihdamının taahhüt etmesi durumunda, fiili çalışan sigortalı sayısının en fazla %30’una kadar katılımcı talep edilebilir.

İşkur İşbaşı Eğitim Programı

Örneğin, 100 fiili çalışan sigortalı sayımız için 30 kişilik katılımcı talebinde bulunabiliriz. Söz konusu talebe ilişkin uygulama esasları Genel Müdürlükçe belirlenmektedir.

Bazı illerimizde düzenlenecek ilk program için %10 Kontenjan hakkı kullandırılarak program başlatılır ve Firmanın istihdama katısı doğrultusunda diğer program taleplerinde %30 kontenjan hakkı kullandırılır.

İşkur İşbaşı Eğitim Programı’na dair detaylı bilgi almak için İşbaşı Eğitim Programı Danışmanlık sayfamızı buradan inceleyebilirsiniz. Sorularınız için bize iletişim sayfamızdan mesaj gönderebilirsiniz.

İşkur Aktif İşgücü Programları hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.