Yatırım Teşvik Belge Danışmanlığı

Yeni makine ekipmanları alımlarınızda (kullanılmış makine teçhizat alımlarınız da bu proje kapsamında yapılabilmektedir)yada fabrika kurulumlarınızda yatırım teşvik belge alımı ile sağlayabilirsiniz.

İllerin bölgesel durumlarına göre yatırımınız 1.ve 2.bölgede ise 1 milyon tl sabit yatırım tutarlı bir proje ile 3,4,5,6 ve diğer bölgelerde yer almanız sebebi ile 500.000 TL sabit yatırım tutarlı olması koşulu projeniz ile makine ekipman alımlarınızı kdv ve gümrük vs. vergilerini ödemeden satım alımlarını yapabilirsiniz.

Yatırım teşvik belge proje onayı e-tuys olarak adlandırılan online sistem üzerinden yapılmaktadır.

Projeniz bölgesel olarak nitelik kazanması halinde ise yer aldığınız bölge desteklerine göre kdv ve gümrük vs vergilerini ödemeden satım alımlarınız yanı sıra vergi indirimi , faiz desteği, yatırım yeri tahsisi desteği, sigorta primi işveren hisse desteği, sigorta primi desteği,gelir vergisi stopaj desteği, kdv iadesi desteklerini kullanarak yatırımlarınızı sağlayabilirsiniz .

Yatırım Teşvik Belge Proje Onayı e-tuys olarak adlandırılan online sistem üzerinden yapılmakta olup, sistem oluşturma ,sistem içinde belge alımı, revize, süre ilaveleri ,belge kapama vs tüm süreçleri (Ankara bakanlık evrak teslim ve görüşmeleri ) tarafımızca Yatırım Teşvik Belge Danışmanlığı hizmeti olarak sağlanacaktır.