Sıfır Hata Maksimum Verimle Geriye Dönük SGK Teşvik Hesaplama

Pusula Plus geriye dönük teşvik hesaplama işlemlerinde sıfır hata maksimum verim prensibi ve yeni nesil programları ile hizmet vermektedir.

Bu teşvik kapsamında 02.02.2018 tarihinde TBMM’ye sunulan “Vergi Kanunları ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Tasarısı” 21.03.2018 tarihinde kabul edildi ve 27.03.2018’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanarak onaylandı.

İlgili kanunu görüntülemek ve detaylı bilgi için tıklayınız.

İşbaşı Eğitim Programı, 2021 yılında en az 4.203,563 TL tutarındaki personel maliyetinizin İşsizlik Fonu’nundan karşılandığı bir teşvik programıdır.

Programı başarıyla tamamlayan kursiyerleri firmanız bünyesinde istihdam etmeniz durumunda 6111, 6645, 17103 ve 27103 İstihdam Teşvikleri’nden faydalanabilirsiniz.

İş Başı Eğitim Programı Nedir?

İşkurda kaydı bulunan işsizlerin mesleki deneyim kazanmaları, uygulamalı olarak meslekleri hakkında teorik bilgileri almaları amaçlanan teşvik programıdır. Bu program çerçevesinde iş hayatında ilk kez yer alacak kişiler hem iş deneyimi kazanıp hem de çalışma hayatına ilk adımlarını atmaları amaçlanmaktadır.

İş başı eğitim programı süresince İŞKUR tarafından kursiyerlere 2021 yılı itibari ile günlük 108,68 TL, kursiyerin öğrenci olması durumunda günlük 81,51 TL, işsizlik ödeneği alması durumunda günlük 54,34 TL ödeme yapılmaktadır.

Hizmet, perakende, turizm ve diğer sektörlerde 3 ay, bilişim, enerji ve imalat sektörlerinde ve ilgili mesleklerde 6 ay, bulut bilişim uzmanı, yazılım geliştiricisi, yazılım mühendisi ve yazılım tasarımcısı gibi “geleceğin meslekleri” olarak belirlenmiş olan mesleklerde 9 ay süreyle İEP düzenlenebilmektedir.

Programa ilişkin daha detaylı bilgi için teşvik makalelerimize göz atabilir ya da buraya tıklayarak bilgi edinebilirsiniz.

İEP Tasarruf Miktarını Hesapla

Hesapla

Kursiyer Sayısı

Kurs Süresi

Kursiyer Başına Tasarruf
(TL/AY)

Aylık Toplam Tasarruf

Toplam Tasarruf