İşbaşı eğitim programı ile ilgili şuan yaşadığımız süreçte en çok merak edilen sorulardan olan Kısa Çalışma Veya Ücret Garanti Fonu Uygulamasından Faydalanan İş yerleri İşbaşı Eğitim Programından Faydalanabilir mi? 

İşbaşı Eğitim Programı başlatılması ve başlatılan programlar için ödeme yapılması halinde, yapılan ödemelerle ilgili cezai yaptırım olur mu? sorularıdır. 

Bu gün sizlerle bu soruların en net cevaplarını bularak sizi bu konuda bilgilendireceğiz.

Aktif İş Gücü Hizmetleri Yönetmeliğinin 47. Maddesinin beşinci fıkrasına göre ‘’kısa çalışma ve ücret garanti fonu’’ uygulamasından yararlanan iş yerleri, bu uygulamadan yararlandıkları dönemde İşbaşı Eğitim Programından Faydalanamazlar.

İşkur İşbaşı Eğitim programı

İşbaşı Eğitim Programı başlatılması ve başlatılan programlar için ödeme yapılması halinde, yapılan ödemelerin yasal faizi ile birlikte Türkiye İş Kurumu tarafından geri iadesi yasal prosedürler içerisinde İşverenden talep edilecektir.

Firmamızda kısa çalışma ödeneği veya ücret garanti fonu uygulamasından yararlandığımız süre içerisinde İşbaşı Eğitim Programı düzenlemek istediğimiz takdirde kuruma yazılı olarak bilgi vermemiz ve Aktif bir programımız olması durumunda programı sonlandırmamız gerekmektir.

İŞKUR İşbaşı Eğitim Programı’na Dair Detaylı Bilgi Almak İçin İşbaşı Eğitim Programı Danışmanlık Sayfamızı Buradan İnceleyebilir, Sorularınız İçin Bize İletişim Sayfamızdan Mesaj Gönderebilirsiniz.